Krakowskie Biuro Festiwalowe
Dyrekcja
 
Dyrekcja
Izabela Helbin

Izabela Helbin

Dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego


tel.: 12 354 25 00
email: poczta@biurofestiwalowe.pl
Dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego 
 
Absolwentka Akademii Ekonomicznej w Krakowie (Kierunek Zarządzanie i Marketing – specjalność Zarządzanie Firmą). Ukończyła Dziennikarstwo i Komunikację Medialną w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Europeistykę na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Manager kultury, producent, koproducent i koordynator wielu międzynarodowych projektów kulturalnych i telewizyjnych. Członek jury prestiżowego konkursu EFFIE Awards, zasiada w Radzie Ekspertów THINKTANK, prowadzi także wykłady na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II oraz w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.
 
Od 1 stycznia 2011 roku Dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego. Wcześniej pełniła funkcję Zastępcy Dyrektora ds. Marketingu w KBF, była również Dyrektorem Wydziału Promocji Urzędu Miasta Krakowa i szefową biura prasowego Prezydenta Miasta Krakowa. Odpowiadała za projekty nagrodzone m. in. srebrnym KTR-em oraz Złotymi Orłami. 
 
Jako dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego współdecyduje o kształcie i odpowiada za organizację, produkcję i markę prestiżowych krakowskich wydarzeń kulturalnych, takich jak Misteria Paschalia, Sacrum Profanum, Opera Rara, Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie, Festiwal Miłosza, Festiwal Conrada, Wianki – Święto Muzyki, Sylwester w Krakowie, ICE Classic, EtnoKraków / Rozstaje  i wielu innych.
 
Szczyci się niezmiennie wysoką jakością działań, potwierdzoną licznymi nagrodami dla festiwali, pojedynczych wydarzeń, a także nowatorskich kampanii i publikacji. Projekty KBF zostały docenione przez organizatorów takich konkursów, jak m.in. IFEA, Pinnacle Awards, European Design Awards, Złote Formaty, Złote Orły czy Mobile Trends Awards. Krakowskie Biuro Festiwalowe otrzymało nagrodę zespołową dla najlepszego zespołu marketingu – Grand Prix V edycji konkursu Dyrektor Marketingu Roku, zaś festiwale organizowane przez Biuro znaki jakości Effe Label przyznawane przez European Festivals Association.
 
Izabela Helbin zwraca szczególną uwagę na uzupełnienie programu wydarzeń KBF o ofertę dla dzieci, seniorów i grup wykluczonych, a także na współpracę instytucjonalną zarówno z podmiotami miejskimi, jak i firmami prywatnymi czy NGOs. Wśród najważniejszych zadań wymienia kluczowe dla miasta inicjatywy, koordynowane przez KBF, takie jak działalność Krakow Film Commission, realizacja strategicznego programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, kompleksowe zarządzanie działalnością Centrum Kongresowego ICE Kraków (jeden z najlepszych w tzw. Nowej Europie obiektów  kategorii multivenue; Meetings Star Award 2015, 2016, 2017, 2018) czy nadzór nad siecią oficjalnych punktów informacji miejskiej InfoKraków.  W latach 2014 – 2016 współodpowiadała za program wydarzeń kulturalnych w TAURON Arenie Kraków. Nadzoruje międzynarodowy, dwuetapowy, realizacyjny konkurs architektoniczno-urbanistyczny, którego celem jest utworzenie wielofunkcyjnego centrum literackiego zarządzanego przez KBF pn. „Centrum Literatury i Języka – Planeta Lem”.
 
Dzięki stałemu wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań z zakresu managementu, Biuro wdrożyło autorską metodę zarządzania projektami, którą objęto kluczowe obszary działalności Krakowskiego Biura Festiwalowego. 

Robert Rozciecha

Robert Rozciecha

Zastępca Dyrektora ds. Wykonawczych


tel.: 12 354 25 00
email: poczta@biurofestiwalowe.pl
Zdobywał doświadczenie produkując największe krakowskie wydarzenia kulturalno-rozrywkowe. Od lat związany z branżą eventową. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest odpowiedzialny za koordynację i logistykę projektów realizowanych przez Krakowskie Biuro Festiwalowe. Sprawuje nadzór nad produkcją wydarzeń. Realizuje długoterminową strategię Biura w zakresie zarządzania projektami oraz optymalizuje procesy związane z rozwojem techniki i mechaniki scenicznej. Odpowiada za bezpieczeństwo imprez oraz obiektów, których operatorem jest KBF (ICE Kraków, Powiśle 11, Pawilon Wyspiańskiego). Współpracuje ze służbami miejskimi, samorządowymi oraz państwowymi. Koordynuje pracę zespołów technicznego i administracji, odpowiedzialnych za realizację wydarzeń w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Grzegorz Grabowski

Grzegorz Grabowski

Zastępca Dyrektora ds. Operacyjnych


tel.: 12 354 25 00
email: poczta@biurofestiwalowe.pl
Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej. Z Krakowskim Biurem Festiwalowym związany od 2002 roku. W tym czasie pracował przy tworzeniu od podstaw wielu nowych projektów wdrażanych w KBF. Jest odpowiedzialny za koordynację planowania i rozliczania budżetu KBF. Zajmuje się badaniami i analizami dotyczącymi wszystkich aspektów funkcjonowania instytucji. Sprawuje nadzór nad procesami finansowymi i prawnymi wewnątrz KBF oraz pozyskiwaniem funduszy zewnętrznych. Kontroluje wewnętrzna obsługę biurową oraz kwestie związane z zarządzaniem kapitałem ludzkim.

Magdalena Łukasik

Magdalena Łukasik

Zastępca Dyrektora ds. Odpowiedzialności Społecznej


tel.: 12 354 25 00
email: poczta@biurofestiwalowe.pl

Absolwentka stosunków międzynarodowych oraz zarządzania kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim. Z Krakowskim Biurem Festiwalowym związana od 2006 roku.

Jako zastępca dyrektora zajmuje się obecnie rozwijaniem działań KBF z zakresu odpowiedzialności społecznej. Tworzy politykę dostępności będącą odpowiedzią na specjalne potrzeby nowych grup odbiorców. Lubi działać strategicznie i analitycznie. Zajmuje się rozwojem publiczności i odpowiada za sieć punktów informacji miejskiej InfoKraków.

W latach 2011-2019 Zastępca Dyrektora ds. Marketingu. W roku 2014 roku zespół marketingu otrzymał Grand Prix w V edycji konkursu Dyrektor Marketingu Roku.


Aleksandra Wdowiak

Aleksandra Wdowiak

Zastępca Dyrektora ds. Marketingu


tel.: 12 354 26 19
email: poczta@biurofestiwalowe.pl
Absolwentka polonistyki ze specjalizacją edytorską na Uniwersytecie Jagiellońskim, ukończyła liczne kursy menadżerskie związane m.in. z zarządzaniem projektami i zarządzaniem zmianą. Związana z Krakowskim Biurem Festiwalowym od 2009 r., początkowo w obszarach brandingu i komunikacji wizualnej, kreacji graficznej, kampanii promocyjnej, a następnie PR, komunikacji i digital marketingu. Wcześniej marketingowiec i grafik w branży turystycznej. Koordynatorka wdrożenia systemu zarządzania projektami w KBF w 2016 r.

 

Zarządza Departamentem Marketingu KBF, odpowiedzialnym za promocję, komunikację i wizerunek marek z obszarów kultury, turystyki i biznesu. Odpowiada za strategię marketingową KBF i art direction. Do jej zadań należy koordynacja kampanii promocyjnych – outdoorowych, prasowych, radiowych, telewizyjnych i internetowych. Prowadzi współpracę ze sponsorami oraz komercyjnymi partnerami. Koordynuje działalność wydawniczą KBF, w tym miesięcznik kulturalny „Karnet” oraz liczne publikacje programowe i książkowe.


Robert Piaskowski

Robert Piaskowski

Doradca ds. Programowych


tel.: 12 354 25 00
email: poczta@biurofestiwalowe.pl

Absolwent polonistyki i socjologii na UJ oraz na Universitè d’Aix Marseille w Aix en Provence, dyplomacji kulturalnej na Collegium Civitas w Warszawie, stypendysta programu „Promoting Social Change through Arts” Departamentu Stanu USA. Jeden z założycieli i pierwszych prezesów Stowarzyszenia Pro Musica Mundi, laureat orderu Kawalera Sztuki i Literatury Republiki Francuskiej i Krakowianin Roku 2013 w plebiscycie „Dziennika Polskiego”.

W latach 2008-2019 zastępca dyrektora do spraw programowych. Od  stycznia 2019 r. pełni funkcję Społecznego Doradcy Prezydenta Miasta Krakowa ds. współpracy z organizacjami międzynarodowymi w zakresie dziedzictwa kulturowego Krakowa, zaś od kwietnia 2019 r. kwietnia 2019 pozostaje na stanowisku Członka Zarządu KBF: Doradcy ds. Programowych.


Paula Fanderowska

Paula Fanderowska

Zastępca Dyrektora ds. Centrum Kongresowego ICE Kraków


tel.: 12 354 25 00
email: poczta@biurofestiwalowe.pl
Filolog iberysta, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz stypendystka na uniwersytetach w Hiszpanii. Ukończyła Studium Pedagogiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim, Zarządzanie i Marketing w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie oraz Stosunki Międzynarodowe i Dyplomację w Collegium Civitas w Warszawie. Przez lata związana z Biurem Współpracy Zagranicznej w Urzędzie Miasta Krakowa, gdzie odpowiadała za kontakty ze strefą hiszpańskojęzyczną. W latach 2010-2014 Konsul RP w Caracas w Wenezueli. Po zakończeniu misji dyplomatycznej i wraz z rozpoczęciem działalności Centrum Kongresowego ICE Kraków nawiązała współpracę z KBF. Jako zastępca dyrektora ds. Centrum Kongresowego odpowiada za nadzór i koordynację działań związanych ze sprzedażą powierzchni ICE Kraków. Zarządza kalendarzem imprez obiektu.

youTube Twitter Blip
Flickr Facebook
 
 
RSS
 

17 - 04 - 2019
Lato w parkach krakowskich

Zapraszamy na kolejną edycję Pikniku Krakowskiego, podczas którego niezmiennie czeka na Was moc atrakcji, dobre...
wiecej
 

11 - 04 - 2019
Konferencja Prasowa festiwalu Misteria Paschalia

15 kwietnia 2019 roku o godz. 12.00, zapraszamy do Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (ul. Westerplatte 10),...
wiecej
 

10 - 04 - 2019
Zostań wolontariuszem 8. edycji Festiwalu Miłosza!

Krakowskie Biuro Festiwalowe poszukuje energicznych, zaangażowanych i kreatywnych osób, które wspólnie z...
wiecej
 

04 - 04 - 2019
Joanna Broniec członkiem Zarządu REMA

W ubiegłym tygodniu członkowie Europejskiego Stowarzyszenia Muzyki Dawnej REMA dokonali wyboru nowych władz organizacji. W...
wiecej
 

29 - 03 - 2019
Gorący Kwiecień

Kwietniowy miesięcznik Karnet dostępny już w stałych punktach dystrybucji!
wiecej
 
Autoremo
Bukovina Resort
Magiczny Kraków
Freshmail
Nastaw się na kulturę
 

Obserwuj nas na:

facebook instagram twitter youTube Linkedin