Krakowskie Biuro Festiwalowe
O nas / KBF w sieciach
 
KBF w sieciach
Aby jak najlepiej odpowiadać na potrzeby mieszkańców Krakowa oraz uczestniczyć w najnowszych trendach zarządzania kulturą, Krakowskie Biuro Festiwalowe sukcesywnie dąży do zwiększenia aktywnej obecności miasta na międzynarodowej mapie kulturalnej. Współczesny świat kultury oferuje wiele możliwości rozwoju, wspierając inicjatywy mające na celu wzmacnianie tożsamości lokalnej, budowanie kapitału kulturalnego mieszkańców czy zasilanie pola innowacji i kreatywności. Dlatego też kładziemy w naszych działaniach duży nacisk na zaangażowanie Krakowa w międzynarodowe wymiany, partnerstwa oraz sieci współpracy. Naszą misją jest nie tylko aktywne członkostwo w istniejących sieciach, ale także tworzenie nowych możliwości i międzynarodowych powiązań. Zdajemy sobie bowiem sprawę, jak istotne jest dzielenie się wiedzą i dobrymi praktykami, a także czerpanie z doświadczeń innych miast, stawiających na zrównoważony rozwój oraz wspieranie kreatywności na wszystkich jej polach. Tych pól jest w Krakowie wiele, co potwierdza nasza aktywna obecność w międzynarodowych sieciach o różnych profilach: od literatury, przez film i muzykę, po festiwale oraz przemysły kreatywne.

Wzmacniamy pozycję Krakowa jako ważnego ośrodka międzynarodowej kultury na wszystkich polach jego działania.

AFCI (Association of Film Commissioners International)
to międzynarodowa organizacja zrzeszająca profesjonalnych komisarzy filmowych, którzy wspierają produkcję filmową, telewizyjną i video na całym świecie.
wiecej

Cine-Regio to założona w 2005 roku niezależna sieć regionalnych funduszy filmowych, skupiająca aktualnie 44 organizacje z 14 krajów całej Europy. Jej członkowie na wiele sposobów wspierają sektor filmowy, aby promować kulturę filmu, sprzyjać jedności społecznej, a także budować lokalną infrastrukturę.
wiecej

EFFE (Europe for Festivals, Festivals for Europe) – powstała w 2014 roku i współfinansowana przez Unię Europejską inicjatywa Europejskiego Stowarzyszenia Festiwali (EFA – European Festivals Associtation), skupiającego najbardziej kreatywne i innowacyjne festiwale Starego Kontynentu.
wiecej

EUFCN (European Film Commissions Network)Europejska Sieć Komisji Filmowych to organizacja non-profit, która wspiera i promuje europejską kinematografię oraz kulturę filmową. Głównymi zadaniami EUFCN jest tworzenie sieci najaktywniejszych Komisji Filmowych z całej Europy, wspieranie wymiany informacji pomiędzy jej członkami, pomoc w produkcji filmów  oraz prowadzenie zawodowych i edukacyjnych szkoleń dla członków Sieci.
wiecej

Festival Cities Network – międzynarodowa sieć partnerska, zrzeszająca najważniejsze światowe ośrodki kulturalne, które rozumieją i doceniają wpływ festiwali na inne dziedziny życia społecznego i uznają je za niezbędny środek do zrównoważonego rozwoju. Powstała w 2015 roku sieć skupia przedstawicieli sześciu założycielskich miast festiwalowych: Adelajdy, Barcelony, Berlina, Edynburga, Montrealu oraz Krakowa.


ICORN (International Cities of Refuge Network) – Międzynarodowa Sieć Miast Schronienia. ICORN to niezależna sieć miast, oferująca azyl pisarzom i artystom prześladowanym za swoją twórczość, występująca w obronie wolności słowa i demokratycznych wartości oraz działająca na rzecz międzynarodowej solidarności.

wiecej


IFEA (International Festival and Event Cities Association) to istniejące od 1956 roku międzynarodowe stowarzyszenie wspierające i jednoczące organizatorów festiwali i wydarzeń kulturalnych z całego świata. Sieć służy wymianie wiedzy i doświadczeń, wspomaganiu kreatywności oraz najciekawszych praktyk zarządzania kulturą. 

wiecej


N.I.C.E. (Network for Innovations In Culture and Creativity In Europe) jest międzynarodową siecią, która zrzesza podmioty przemysłu kreatywnego z całej Europy, pozwalając im połączyć siły i systematycznie promować wpływ sztuki, kultury i przemysłów kreatywnych na innowacyjność, rozwój i wzrost gospodarczy.

wiecej


REMA (Réseau Européen De Musique Ancienne) – Europejska Sieć Muzyki Dawnej REMA to jedyna w Europie sieć skupiająca inicjatywy i instytucje aktywnie działające w polu muzyki dawnej. Powstała w 2000 roku w Ambronay (Francja), z siedzibą w Wersalu, aktualnie zrzesza 80 podmiotów z 20 europejskich krajów. 

wiecej

UNESCO Creative Cities Network (UCCN) – Sieć Miast Kreatywnych UNESCO została założona 2004 roku, aby promować współpracę między miastami, które uważają kreatywność za strategiczny czynnik zrównoważonego rozwoju. 

wiecej

youTube Twitter Blip
Flickr Facebook
 
 
RSS
 

15 - 11 - 2019
Rusza Krakowski Salon Sztuki!

Krakowski Salon Sztuki, organizowany po raz drugi przez Krakowskie Biuro Festiwalowe i Fundację Artyści Innowacja Teoria, to...
wiecej
 

14 - 11 - 2019
Jakub Józef Orliński gwiazdą ICE Classic 2020!

Gwiazdorski cykl koncertów ICE Classic w Centrum Kongresowym ICE Kraków po raz szósty powraca w roku 2020,...
wiecej
 

13 - 11 - 2019
KBF sygnatariuszem "Partnerstwa na rzecz dostępności"

W środę w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju podpisaliśmy "Partnerstwo na rzecz dostępności". Sygnatariusze...
wiecej
 

07 - 11 - 2019
Znamy program Festiwalu Misteria Paschalia 2020

17. edycja Festiwalu Misteria Paschalia odbędzie się w dniach 6-13 kwietnia 2020. W przyszłym roku festiwal zwróci...
wiecej
 

04 - 11 - 2019
Wybieramy księgarnie roku!

Rusza trzeci plebiscyt na księgarnie roku, organizowany przez Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe. W akcji...
wiecej
 
Autoremo
Bukovina Resort
Magiczny Kraków
Freshmail
Nastaw się na kulturę
 

Obserwuj nas na:

facebook instagram twitter youTube Linkedin