Krakowskie Biuro Festiwalowe
O nas / Nagrody
 
Nagrody
Papierowy Ekran 2013

Papierowy Ekran 2013
Papierowy Ekran 2013

Portal readingmalopolska.pl otrzymał Papierowy Ekran 2013 - nagrodę dla najlepszej strony internetowej o książkach.

Portal nagrodzono w kategorii FORMA - za sposób prezentacji treści premiujący nawigację, łatwość korzystania, interaktywność oraz niestandardowość graficzną i funkcjonalną. O werdykcie zdecydowały połączone głosy kapituły konkursu, jego organizatorów i internautów.


Wydarzenia KBF w rankingu Press

Wydarzenia KBF w rankingu Press
Wydarzenia KBF w rankingu Press

Branżowy miesięcznik PRESS przygotował album 101 eventów, które musisz znać, czyli subiektywny wybór wydarzeń kształtujących wizerunek marek i miejsc. W tym prestiżowym gronie znalazło się aż pięć wydarzeń organizowanych przez Krakowskie Biuro Festiwalowe: festiwale Misteria Paschalia, Sacrum Profanum, Grolsch ArtBoom Festival, FMF-Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie oraz cykl Opera Rara.

Bogato ilustrowana książka prezentuje ciekawe i oryginalne wydarzenia budujące lub wzmacniające wizerunek marki, promujące konkretny produkt i zwiększające zainteresowanie nim. Każdy opis opatrzono metryczką z podstawowymi informacjami o wydarzeniu: jego idei, miejscu i czasie realizacji, podmiotach za nią odpowiedzialnych.


Ranking wydarzeń kulturalnych wg Polityki

Ranking wydarzeń kulturalnych wg Polityki
Ranking wydarzeń kulturalnych wg Polityki

Misteria Paschalia wydarzeniem roku 2013 w kategorii Muzyka poważna – wydarzenia.

Koncert Concinunt Insulae, który odbył się w kaplicy św. Kingi w Kopalni Soli w Wieliczce, w ramach festiwalu Misteria Paschalia 2013, znalazł się w prestiżowym zestawieniu najważniejszych wydarzeń kulturalnych, przygotowywanym przez dziennikarzy tygodnika Polityka. - Wyróżniły się dwa zespoły założone przez Polaków mieszkających w Szwajcarii: Ensemble Peregrina Agnieszki Budzińskiej i La Morra Michała Gondko, które wspólnie dały piękny koncert – czytamy w podsumowaniu kategorii Muzyka poważna – wydarzenia.


Wrześniowa Marka Radia Kraków

Wrześniowa Marka Radia Kraków
Wrześniowa Marka Radia Kraków

Jury składające się z dziennikarzy krakowskich mediów wyróżniło nagrodą Wrześniowa Marka Radia Kraków Krakowskie Biuro Festiwalowe za dwie akcje popularyzujące literaturę: Drugie Życie Książki i Wirtualną Bibliotekę Wydawców.

Jak podkreślali jurorzy w przypadku Drugiego Życia Książki organizowanego we współpracy z portalem Bookeriada najważniejszy jest sposób docierania do czytelników, różnorodność imprez towarzyszących i atrakcyjni goście literaccy. Prosty pomysł wymieniania się książkami z sukcesem realizowany jest w różnych miejscach Krakowa. Także Wirtualna Biblioteka Wydawców stała się wakacyjnym wydarzeniem w Krakowie: przez dwa miesiące czytelnicy pobrali ponad 10 tysięcy eboków. Na sześćdziesięciu przystankach dwadzieścia krakowskich wydawnictw proponowało czytanie za pośrednictwem nowoczesnych technologii. W Wirtualnej Bibliotece znalazło się kilkadziesiąt najlepszych tytułów ostatnich miesięcy: literatura piękna, biografie, reportaże, poezja, książki dla dzieci i młodzieży. Jak podkreślała Joanna Targoń głosując na KBF: najtrudniej jest wpaść na proste, bezpretensjonalne i pożyteczne pomysły.

IFEA Pinnacle Awards 2013

IFEA Pinnacle Awards 2013
IFEA Pinnacle Awards 2013

Złota statuetka dla katalogu podsumowującego Grolsch ArtBoom Festival.

Międzynarodowa Federacja Eventów i Festiwali (International Festivals & Events Association – IFEA) zrzesza ponad 3 tysiące członków i jest najstarszą tego typu instytucją na świecie. Co roku nagradza najlepsze światowe wydarzenia kulturalne doceniając m.in.: profesjonalizm ich przygotowania, kreatywność, kampanie reklamową i druki. Sędziami w konkursie IFEA/Haas & Wilkerson Pinnacle Awards są uznane autorytety w dziedzinie projektowania graficznego, promocji i public relations, a także mediów radiowo-telewizyjnych, drukowanych i internetowych oraz planowania i zarządzania eventami.


Wydarzenie Roku wg plebiscytu portalu MuzykaFilmowa.pl

Wydarzenie Roku wg plebiscytu portalu MuzykaFilmowa.pl
Wydarzenie Roku wg plebiscytu portalu MuzykaFilmowa.pl

Piąty rok Resume, piąty rok krakowskiego FMFu i... piąte z rzędu zwycięstwo tego drugiego w tym pierwszym. Chociaż w ubiegłym roku równie mocno na mapie wydarzeń zaznaczyła się kolejna edycja poznańskiego Transatlantyku, a i John Williams niezmiennie fascynuje swą obecnością na branżowej scenie, to jednak Kraków nie tak łatwo było zdetronizować, nawet mimo kłopotów finansowych i dopinania przez organizatorów programu na ostatnią chwilę. Być może jesteśmy monotematyczni, ale też i FMF pozostaje niezmiennie jedną z najciekawszych imprez muzyczno-filmowych nie tylko w skali kraju. Po prostu – czytamy w podsumowaniu Roku 2012 przygotowanym przez recenzentów polskich portali poświęconych muzyce filmowej i prezentowanym w portalu MuzykaFilmowa.pl.

Kulturalne Odloty 2012

Kulturalne Odloty 2012
Kulturalne Odloty 2012

Finałowy koncert 10. jubileuszowej edycji festiwalu Sacrum Profanum - Polish Icons - otrzymał tytuł Kulturalnego Odlotu w kategorii Wydarzenie (w głosowaniu czytelników), w corocznym plebiscycie Gazety Wyborczej!

Prestiżowe Kulturalne Odloty zostały wręczone już po raz piąty. Jak mówią sami organizatorzy, to nagrody dla tych, którzy nie boją się wyzwań, szukają w sztuce nowych dróg i robią coś naprawdę wyjątkowego. Nominując koncert Polish Icons napisano: Sacrum Profanum już parę lat temu okrzyknięty został imprezą, która wytycza nowe kierunki na muzycznej mapie Europy. Projekt Polish Icons to kolejny tego przykład, a jednocześnie zapowiedź wielkich zmian w kształtowaniu tej imprezy.

Nominacja do Mobile Trends Awards 2012

Nominacja do Mobile Trends Awards 2012
Nominacja do Mobile Trends Awards 2012

Krakowskie Biuro Festiwalowe zostało nominowane do nagrody w konkursie Mobile Trends Awards 2012 w kategorii: Wykorzystanie marketingu mobilnego!  To konkurs premiujący najciekawsze i najbardziej innowacyjne działania firm w obszarze technologii mobilnych.

Nagrody Mobile Trends Awards zostaną przyznane po raz drugi. W skład kapituły oceniającej projekty wchodzą eksperci z branży IT oraz mobilnych technologii. Zwycięzców w każdej z 16 kategorii konkursowych poznamy podczas gali zaplanowanej 21 lutego w krakowskim hotelu Park Inn by Radisson.

Wydarzenie Roku 2012 wg. plebiscytu Prześwietlamy Rok

Wydarzenie Roku 2012 wg. plebiscytu Prześwietlamy Rok
Wydarzenie Roku 2012 wg. plebiscytu Prześwietlamy Rok

Redakcja portalu musicis.pl zorganizowała plebiscyt Prześwietlamy Rok, w którym internauci wskazywali swoich faworytów w trzech kategoriach: Debiut Roku 2012, Klip Roku 2012, Wydarzenie Roku 2012. W kategorii Wydarzenie Roku 2012 bezkonkurencyjne okazały się ex-aequo dwa projekty: koncert islandzkiego zespołu Sigur Rós w ramach festiwalu Sacrum Profanum oraz koncert zespołu Coldplay na Stadionie Narodowym. Internauci ocenili je wyżej niż koncerty: Muse w Atlas Arena, Franz Ferdinand w ramach Open'er Festival czy Faith No More w ramach Festiwalu Malta.

Wydarzenie roku plebiscytu Radiowego Domu Kultury

Wydarzenie roku plebiscytu Radiowego Domu Kultury
Wydarzenie roku plebiscytu Radiowego Domu Kultury

10. edycja festiwalu Sacrum Profanum zajęła trzecie miejsce w plebiscycie Radiowego Domu Kultury w radiowej Trójce, w kategorii Wydarzenie Roku 2012! To najwyższe miejsce festiwalu w historii dotychczasowych nominacji.

Nominacja do nagrody NIPTEL

Nominacja do nagrody NIPTEL
Nominacja do nagrody NIPTEL

Filip Berkowicz otrzymał nominację do Nagrody Mediów NIPTEL za festiwal Sacrum Profanum! O nagrodę walczą także m.in.: Narodowy Instytut Audiowizualny, portal NATEMAT.pl, Agnieszka Romaszewska (TV Biełsat), a także Danuta Wałęsa oraz ks. Kazimierz Sowa i Kanał Religia.tv. Zwycięzcę poznamy podczas dzisiejszej uroczystej gali w Centrum Produkcji Filmowo-Telewizyjnej ATM Studio w Warszawie.

Nagroda Mediów NIPTEL wręczana jest nieprzerwanie od 1995 roku. W tym okresie zdążyła zdobyć i ugruntować miano jednej z najpoważniejszych nagród przyznawanych w branży medialnej. Zrodziła się z potrzeby wyróżnienia osób lub instytucji, których działalność na rynku mediów można uznać za znaczącą, które w pewien szczególny, niebanalny sposób zaznaczyły tam swoją obecność.

IFEA Pinnacle Awards 2012

IFEA Pinnacle Awards 2012
IFEA Pinnacle Awards 2012

Festiwale organizowane przez Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz materiały promujące krakowskie wydarzenia po raz kolejny zostały docenione przez Międzynarodową Federację Eventów i Festiwali (International Festivals & Events Association – IFEA). Książka programowa wydarzenia towarzyszącego Festiwalowi Misteria Paschalia - prapremiery spektaklu Pasja wg św. Łukasza Krzysztofa Pendereckiego w reżyserii Grzegorza Jarzyny - autorstwa Łukasza Markiewicza zdobyła złotą statuetkę Pinnacle Awards. To jednak nie jedyna nagroda dla KBF! Także plakat Grolsch ArtBoom Festivalu, którego autorem jest Piotrek BDSN Okrasa, otrzymał brąz w kategorii najlepszego plakatu promocyjnego.

Międzynarodowa Federacja Eventów i Festiwali (International Festivals & Events Association – IFEA) zrzesza ponad 3 tys. członków i jest najstarszą tego typu instytucją na świecie. Co roku nagradza najlepsze światowe wydarzenia kulturalne doceniając m.in.: profesjonalizm ich przygotowania, kreatywność, kampanie reklamową i druki. Sędziami w konkursie IFEA/Haas & Wilkerson Pinnacle Awards są uznane autorytety w dziedzinie projektowania graficznego, promocji i public relations, a także mediów radiowo-telewizyjnych, drukowanych i internetowych oraz planowania i zarządzania eventami.

Tenerife International Film Music Festival Award (FIMUCITÉ)

Tenerife International Film Music Festival Award (FIMUCITÉ)
Tenerife International Film Music Festival Award (FIMUCITÉ)

Krakowskie Biuro Festiwalowe otrzymało prestiżową nagrodę główną Tenerife International Film Music Festival Award (FIMUCITÉ) za organizację FMF - Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Nagrodę wręczono podczas uroczystej gali z okazji setnej rocznicy istnienia studia Universal Pictures, wieńczącej tegoroczną, szóstą już edycję FIMUCITÉ. To wyjątkowe ukoronowanie blisko czteroletniej współpracy FMF i festiwalu na Teneryfie. Festiwal FIMUCITÉ odbywa się w Santa Cruz de Tenerife, a jego dyrektorem artystycznym jest zaprzyjaźniony z FMF Diego Navarro - ceniony kompozytor muzyki filmowej i dyrygent.

FIMUCITÉ AWARD to wyróżnienie wręczane kompozytorom, instytucjom i promotorom muzyki filmowej, mającym szczególne zasługi w upowszechnianiu i rozwijaniu wiedzy na temat tej dziedziny muzyki i przyczyniającym się do rozwoju tej ważnej dziedziny branży audiowizualnej.

Książka Sacrum Profanum w finale konkursu ED Awards

Książka Sacrum Profanum w finale konkursu ED Awards
Książka Sacrum Profanum w finale konkursu ED Awards

Książka programowa wydana z okazji zeszłorocznej edycji Festiwalu Sacrum Profanum znalazła się w prestiżowym gronie finalistów konkursu ED Awards, premiującego najlepsze projekty graficzne, ilustracje i cyfrowy design w Europie. Autorem koncepcji graficznej nominowanej książki jest krakowski grafik Witold Siemaszkiewicz. Z ramienia Krakowskiego Biura Festiwalowego projekt koordynowały Aleksandra Dzieciuch i Daria Szwed.

European Design Awards to doroczny konkurs o międzynarodowym zasięgu wyłaniający najlepsze projekty graficzne, ilustracje i cyfrowy design w Europie. Prace ocenia jury złożone z dziennikarzy i krytyków najlepszych europejskich magazynów z tej dziedziny. W zeszłym roku o nagrody walczyły prace z 29 europejskich krajów.

Medal za Zasługi od WOPRu

Medal za Zasługi od WOPRu
Medal za Zasługi od WOPRu

Krakowskie Biuro Festiwalowe otrzymało Medal za Zasługi od Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
KBF i WOPR ściśle współpracują ze sobą w ciągu roku. Bez życzliwości i wsparcia WOPRowców trudno wyobrazić sobie organizację Wianków w Krakowie, a także wielu realizowanych w mieście przez Krakowską Komisję Filmową planów zdjęciowych. Wśród wydarzeń, przy których pomoc WOPR była nieoceniona, nie można pominąć także zeszłorocznych regat na Wiśle, w których zmierzyły się m.in. osady z Oxford i Cambridge.

youTube Twitter Blip
Flickr Facebook
 
 
RSS
 

21 - 05 - 2020
Baloniarzu, bądź turystą!

Krakowscy baloniarze dołaczają do akcji „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków”!
wiecej
 

20 - 05 - 2020
Parada Orfeo&Majnun przełożona

Z powodu aktualnej sytuacji epidemiologicznej parada "Orfeo&Majnun" zostaje przełożona na inny termin.
wiecej
 

19 - 05 - 2020
List otwarty do Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego

wiecej
 

18 - 05 - 2020
Wspólny projekt KBF i krakowskich piekarni

Przez najbliższe tygodnie mieszkańcy Krakowa mogą zasmakować dobrej literatury w zupełnie nowej formie. Uwaga! Projekt...
wiecej
 

14 - 05 - 2020
Partnerstwo dla Muzyki 2.0

Na pomoc dzięki projektowi Miasta Kraków i Krakowskiego Biura Festiwalowego mogą liczyć m.in. artyści, producenci...
wiecej
1 2 3
 
Autoremo
Bukovina Resort
Magiczny Kraków
Suempol
Freshmail
Nastaw się na kulturę
 

Obserwuj nas na:

facebook instagram twitter youTube Linkedin